- Баскетбол, БГ Баскетбол, Национални отбори

България започна със загуба квалификациите за Евробаскет 2025

71 Views

Мъжкият национален отбор на България започна със загуба участието си в квалификациите за Евробаскет 2025. В първия си мач тимът ни отстъпи като гост на Швеция със 70:84, след като бе догонващ през цялото време на двубоя в „Арена Партиле“.

„Лъвовете“ отбелязаха 6 тройки само в началните десет минути, но отстъпваха под коша и след края на първата част изоставаха с 22:29. През втория период играта бе сравнително равностойна, а на почивката разликата от 7 точки се запази, този път при 50:43 за Швеция.

Резултатността спадна значително след паузата, но домакините успяха да дръпнат за кратко и с двуцифрена преднина, като преди последната четвърт водеха с 62:55. В оставащото време Швеция поддържаше аванса си, а в края направи разликата още по-внушителна.

Коди Милър-Макинтайър завърши с 21 точки, Христо Захариев отбеляза 18 с 8 борби, а 10 точки добави Павлин Иванов.

За съперника Мелвин Панцар реализира 16 точки.

Следващият двубой на България в квалификациите е на 25 февруари от 17:00 часа в „Арена Ботевград“ срещу световния шампион Германия. В групата ни е още Черна гора, а за Европейското се класират първите три отбора.