- Баскетбол, НБА

Александър Везенков се завърна в игра при победа на Сакраменто

49 Views

Най-добрият български спортист за 2023 година Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс при победата над Юта Джаз със 127:106. Везенков получи контузия в средата на февруари и оттогава се възстановяваше. Българинът прекара на паркета 10 минути, като успя да запише 5 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Най-полезният баскетболист в Евролигата за изминалия сезон влезе в края на първата четвърт, а през второто полувреме получи повече време за изява.

Сакраменто загуби предишните си два мача, като и в двата отстъпи у дома на Далас Маверикс, а отборът на Майк Браун се отдалечи от шестото място в класирането на Западната конференция и намали шансовете си за директно класиране в плейофите.

Кийгън Мъри беше най-резултатен за Сакраменто с 25 точки, а по 24 вкараха Харисън Барнс и Ди’Аарън Фокс.

Автор: Боян Денчев, БТА Снимка: X