Разликата между “Лудогорец” и “ЦСКА-София” вече е 4 точки!

2 762 Views

Днес “орлите” разбиха “Арда” в официалния дебют на Анте Шимунджа, мачът завърши 0:4, като всички голове паднаха през първата част.

Голмайстори бяха – Пиерос Сотириу,    Каули, Алекс Сантана и  Мануел Шоу. Последният получи разтежение в началото на втората част и бе заменен от Доминик Янков.

Официален дебют за “Лудогорец” като титуляр записа Спас Делев, а Жан Карничник и Рик Джонатан влязоха след почивката.

На вратата за домакините бе новият вратар на тима – Християн Василев.

Трябва да отбележим, че отбраната на “Арда” се представи много слабо в този мач.

Следващият мач на отбора от Кърджали е  срещу “Ботев” Пловдив и ще се играе в петък от 17:30 часа. Кърджалийци са 9-ти в класирането.

Два дни по-късно “Лудогорец” гостува на “Черно море”.

Двубоят  започва в 15:15 часа.

“ЦСКА-София” пък допусна грешна стъпка, след като футболистите на Стойчо Младенов завършиха 1:1 срещу “Локо” София.

Симеон Славчев откри за “железничарите” в 15-ата минута, той успя да прехвърли с технично изпълнение излезлият напред Густаво Бусато.

Само 5 минути по-късно Георги Йомов успя да изравни, крилото реализира огледален гол на този на Славчев, като с хубав прехвърлящ удар преодоля Александър Любенов.

Докрая на първата част Йомов стреля, но право в ръцете на вратаря.

Димитър Митков можеше да изведе “Локомотив” напред. Нападателят не улучи  вратата от малък ъгъл.

Вирджил Пинсон и Илия Димитров изпуснаха няколко сериозни положения за гол през второто полувреме, Симеон Славчев удари греда,  а за “армейците” голям пропуск  направи Бисмарк Чарлс, който не уцели мрежата от чиста позиция.

В края на сблъсъка Селсо Рапосо фаулира Чарлс и получи втори жълт картон.

Така, разликата в класирането  между “Лудогорец” и “ЦСКА-София” вече е 4 точки! “Локо” София” е 11-и.

Тимът на Иван Колев гостува на “Пирин”  на 21-и февруари  от 17:30 часа.

“Червените” са  гости  на “Славия”  два дни по-рано  от 17:30 часа.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com

1 thought on “Разликата между “Лудогорец” и “ЦСКА-София” вече е 4 точки!