- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

51 Views

Първият четвъртфинал от Шампионската лига между двата отбора завърши – 3:3.

Гостите не можаха да разчитат на Кевин де Бройне, който дори не влезе от резервната скамейка,  тъй като имаше физически проблеми.

Въпреки това, още в началото на двубоя Бернардо Силва изпълни страхотен пряк свободен удар по земя и това изненада много неприятно Лунин – 0:1.

В 12-та минута Едуардо Камавинга стреля от разстояние,  топката рикошира в Рубен Диаш, не оставяйки шанс на Щефан Ортега – 1:1.

Само две минути по-късно Родриго успя да надбяга Мануел Аканджи  на крилото и първият насочи коженото кълбо по земя – 2:1.

През второто полувреме “Манчестър Сити”  направи пълен обрат, след като Фил Фоудън и Йошко Гвардиол вкараха две супер попадения, като и и двамата получиха много свободно пространство за удари, те насочиха топката в далечния ъгъл, а Лунин нямаше абсолютно никаква възможност да спаси.

Крайното равенство оформи Федерико Валверде в 79-ата минута. Асистент за попадението  бе Винисиус.

Така “Реал” Мадрид и “Ман Сити” сътвориха голово шоу, но оставиха интригата за реванша.

“Арсенал” и “Байерн” Мюнхен също изиграха много добър мач,  завършвайки при резултат – 2:2.