„Реал“ Мадрид взе минимален аванс срещу „Атлетико“ Мадрид в „Шампионската лига“.
„Реал“ Мадрид взе аванс в осминафиналния сблъсък срещу „Атлетико“ Мадрид, след като надделя с 2:1 в първия мач, игран на „Сантяго Бернабеу“. „Белите“ взеха своето в типично стилен, но не и по лесен начин, докато „Атлетико“ показа зъби, но не успя да изтръгне нещо повече от от едно попадение.
Двубоят започна в бясно темпо, като още в 4-ата минута Родриго откри резултата с хладнокръвен завършек, след като проби през защитата и изпрати кълбото в далечния ъгъл, оставяйки Ян Облак без отговор. „Реал“ Мадрид контролираше темпото през първата част, но постепенно „Атлетико“ намери ритъма си и изравни в 32-ата минута. Хулиан Алварес проби отдясно, залъга Камавинга и с великолепен диагонален удар върна равенството.
Второто полувреме започна с повече напрежение, като и двата отбора опитваха да наложат волята си. „Реал“ обаче бе по-ефективен, а Браим Диас се оказа големият герой в 55-та минута. След самостоятелен пробив, при който преодоля двама защитници на „Атлетико“, той завърши със стил, пращайки топката в мрежата за крайното 2:1.
Карло Анчелоти остана доволен от играта на своите, но призна, че тимът е пропуснал възможността да си осигури по-убедителен аванс преди реванша. От другата страна, Диего Симеоне заяви, че „Атлетико“ има всички шансове да обърне сблъсъка на „Рияд Еър Метрополитано“.
Реваншът е на 12 март.
Останалите резултати от осминафиналите досега:
„Брюж“ – „Астън Вила“ – 1:3
ПСВ- „Арсенал“ – 1:7
„Борусия“ Дортмунд – „Лил“ – 1:1
Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: https://www.realmadrid.com/es-ES








