144 Views

Шампионите спечелиха 0:2.

Георги Дерменджиев реши да заложи на Квадво Дуа на върха на атаката, а Тодор Неделев игра редом  до Якуб Пьотровски и Клод Госалвеш, българинът  се контузи в хода на двубоя и бе заменен от Педро Нареси.

Домакините пък излязоха в оптимален състав.

В 13-ата минута Гонсалвеш подаде много хубав диагонален пас, който бе поет от Сон, испанецът центрира в наказателното поле, а Квадво Дуа прати топката в мрежата с глава – 0:1.

В 27-ата минута Аслак фон Витри получи коженото кълбо на фланга, откъдето веднага центрира, Якуб Пьотровски направи изключителен плонж с глава, реализирайки за – 0:2.

Докрая на мача Квадво Дуа вкара за разградчани, ала бе в засада и попадение нямаше.

Ивелин Попов  опита няколко удара, с които можеше  да намали пасива на своите, шутовете обаче бяха много анемични и право в ръцете на Серджио Падт.

Така “Лудогорец” изигра силно първо полувреме срещу “Ботев” Пловдив и се изкачи еднолично на върха в efbet Лига.

През уикенда “Черно море” загуби от “Берое” – 2:0 като гост и вече изостава на 3 точки от първенеца на България в последните 12 години. Същата е ситуацията и при “ЦСКА-София” , който победи много драматично “ЦСКА 1948” – 1:2. И “моряците”, и  отборът от “Борисовата градина” са с  мач повече от “Лудогорец”.

“Левски” и “Крумовград” завършиха при равенство – 0:0.

“Славия” победи “Локо” София – 1:2.

“Арда” постигна първи успех под ръководството на Николай Киров, побеждавайки “Ботев” Враца – 1:2.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com