“Лудогорец” победи икономично “ЦСКА 1948” и отново е лидер в efbet Лига

153 Views

“Лудогорец” победи икономично “ЦСКА 1948” и отново е лидер в efbet Лига.

Шампионът на България спечели снощната среща – 2:0.

Изненадващо гостите можеха да поведат в 33-ата минута. Педро Нареси сбърка подаване пред своето наказателно пол, а Педриньо стреля в гредата, след което последваха  два шута на Парвизджон Умарбаев Падт изби, при втората възможност пък играчът от Таджикистан не уцели вратата.

В 42-ата минута Аслак фон Витри изведе с дълъг пас на флага Руан Секо, който центрира, а там чудесно с глава игра именно норвежецът, за да открие резултата – 1:0.

В 53-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер на първата греда, където се намираше Якуб Пьотровски, за когото не  представляваше проблем да отбележи отблизо с глава.

Официален дебют за тима на Николай Панайотов записа вратарят – Петър Маринов.

Така “Лудогорец” победи икономично “ЦСКА 1948” и отново е лидер в efbet Лига.

“Лудогорец” има три точки повече от “ЦСКА-София”, който в този кръг се справи с “Берое” – 3:0.

Разградчани имат еднакъв актив от точки с “Черно море”, но шампионите на България са с по-добри показатели, имайки и мач по-малко.

Тимът на Илиан Илиев победи трудно “Ботев” Враца в петък – 2:1.

“Славия” и “Ботев” Пловдив изиграха добър мач за родните футболни стандарти, приключвайки при резултат – 2:2.