- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“Лудогорец” изигра много силен мач срещу “ЦСКА 1948” и е полуфиналист в “Sesame Купа на България”

183 Views

Тимът на Георги Дерменджиев спечели – 3:1, отправяйки над 20 удара към противниковата врата.

Още в началните минути Кайо Видал пусна хубаво успоредно подаване по земя към наказателното поле, топката достигна до Руан Секо, той стреля – неточно, имаше и рикошет в крака на Раян Даскалов.

Гостите отговориха с далечен шут на Педриньо, който не затрудни по никакъв начин Симон Слуга.

В 17-ата минута Тодор Неделев изпълни прекрасно пряк свободен удар, бившият национал на  България не остави никакви шансове на Генадий Ганев, пращайки коженото кълбо много прецизно точно в ъгъла.

Украинецът спаси много добър удар на Кайо Видал в края на полувремето.

Бяха изминали само няколко секунди от второто полувреме и Тодор Неделев отбеляза гол №2 в мача. Пловдивчанинът опита удар от средна дистанция, топката рикошира в Емил Виячки и се оплете в мрежата – 2:0.

“Лудогорец” леко намали темпото, което позволи на “червените” да заиграят малко по-активно, те дори намалиха пасива си в резултата, след като Педриньо изстреля топката страхотно от разстояние, за да направи – 1:2.

Девет минути преди края на редовното време пък Якуб Пьотровски изведе с отлично подаване Рик Джонатан, който нямаше никакъв проблем да оформи крайното – 3:1.

Трябва да отбележим, че Диниш Алмейда  започна за първи път като титуляр за “Лудогорец”.