Коби Мейну измъкна “Ман Юнайтед” в луд мач на “Молиню”

126 Views

Коби Мейну измъкна “Ман Юнайтед” в луд мач на “Молиню”.

Тимът на Ерик тен Хах спечели – 3:4 срещу “Уулвърхямптън”.

“Червените дяволи” изиграха страхотно първо полувреме, правейки много бързи комбинации, допълнени от добро позициониране в средата на терена.

В 5-ата минута Расмус Хойлунд подаде пас за Маркъс Рашфорд, а англичанинът изстреля много техничен удар, откривайки резултата – 0:1.

В средата на полувремето пък Люк Шоу се включи  чудесно  по фланга, Рашфорд му подаде, първият центрира успоредно към наказателното поле, Расмус Хойлунд засече топката и отбеляза – 0:2.

В хода на първата част Андре Онана излезе на няколко пъти доста неразчетено, в един от тези случаи  Лисандро Мартинес изчисти топката от голлинията.

Гостите вкараха още две попадения, ала те бяха отменени, тъй като имаше засади.

В 68-ата минута “вълците” разиграха бързо, коженото кълбо стигна до Педро Нето, той бе ритнат от Каземиро в наказателното поле, последва дузпа, тя бе реализирана от Пабло Сарабия – 1:2.

Почти веднага след това Ерик тен Хах извади бразилеца и вкара в игра Скот Мактоминей, който удвои резултата в полза на своите. Шотландецът получи добро центриране от корнер  и отбеляза с глава. Лисандро Мартинес също има голяма заслуга за този гол. Централният защитник увлече Макс Килман и освободи пространство за колегата си.

Килман се реваншира за своята грешка малко по-късно, той намали пасива на домакините. “Уулвърхямптън” изпълни корнер, а Килман засече коженото кълбо от близко разстояние.

Треньорът на отбора от Манчестър реши да пусне на игрището Джони Еванс и Хари Магуайър, до тях действаше Рафаел Варан.

В 95-ата минута “Юнайтед” изпълни ъглов удар, а незнайно защо всички централни бранители на гостите отидоха в противниковото наказателно поле, а не чакаха последния съдийски сигнал. След изпълнението на статичното положение пък Антони загуби топката изключително наивно, последва много бърза контраатака, при която Педро Нето матира Андре Онана – 3:3.

Две минути по-късно юношата на “Манчестър Юнайтед” – Коби Мейну, тръгна на пробив през центъра, стреля много прецизно и донесе скъпоценната победа за тима си – 3:4!

Това е първи гол за Коби Мейну във “Висшата лига”.

“Манчестър Юнайтед” е 7-и в класирането, на точка зад “Уест Хям”, който снощи завърши – 1:1 срещу “Борнемут” “Уувърхямптън” е 11-и.