- Европейски футбол, Испания, Футбол

Барселона се измъчи срещу аматьори за Купата на Краля

116 Views

Четвъртодивизионният Барбастро поддържа интригата до последно срещу Барселона, но загуби с 2:3 в среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля. Каталунците поведоха с голове на Фермин Лопес и Рафиня, а домакинтие върнаха гол чрез Адрия де Меса. В края Роберт Левандовски вкара от дузпа, а в добавеното време домакините също се разписаха от бялата точка чрез Марк Прат.

Реал Сосиедад постигна минимална победа с 1:0 в гостуването си на Малага и също продължава в следващата фаза. Единствения гол в срещата падна в 49-ата минута, когато точен бе Игор Субелдия.

Тенерифе спечели дербито с 2:0 и елиминира елитния Лас Палмас. Хосе Амо и Крус Луисми се разписаха още през първото полувреме. Двата тима завършиха срещата в намалени състави, след като Амо от домакините и Хулиан Араухо от Лас Палмас бяха изгонени.

Валенсия се нуждаеше от продължения, за да запише победа с 2:1 при гостуването си Картагена и да продължи напред в надпреварата. Редовното време завърши 1:1.

Автор: Боян Денчев, БТА