- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

140 Views

“Червените дяволи” не показаха почти нищо в офанзивен  план и загубиха – 0:1.

Домакините опитваха да наложат дълбока преса,  която през повечето време беше абсолютно безпочвена.

В 9-ата минута Хари Кейн пробва изстрел от разстояние,  който отиде право в обсега на Андре Онана.

Малко по-късно “Юнайтед” създаде единственото си чисто положение в двубоя, след като Антони намери с отлично подаване по широчина Люк Шоу, английският национал отправи опасен удар,  но той беше спасен от Мануел Нойер.

Шоу и и Хари Магуайър получиха контузии в хода на мача, те  бяха заменени принудително.

В 70-ата минута немците организираха много бърза атака, завършила с гол на Кингсли Коман.

Така “Манчестър Юнайтед” загуби от “Байерн” Мюнхен и няма да играе Европейски футбол напролет.

Тимът Ерик тен Хах допусна цели 15 гола в груповата фаза.

“ФК Копенхаген” надви “Галатасарай” – 1:0, класирайки се за елиминационната фаза на турнира. Турците продължават в Лига Европа.

“РБ Залцбург” – “Бенфика” 1:3

Ето и списък на отборите, които си  осигуриха участие в елиминационната фаза на Шампионската лига до момента – “Манчестър Сити”, “Арсенал”, “Интер”, “Наполи”, “Лацио”, “Барселона”, “Реал” Мадрид, “Реал Сосиедад”, “Атлетико” Мадрид, “Байерн” Мюнхен, “ФК Копенхаген”, “Борусия” Дортмунд, “РБ Лайпциг”,  ПСВ.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com