- Баскетбол, БГ Баскетбол, НБА

Везенков вкара 9 точки при загуба на Сакраменто от Клипърс

103 Views

Александър Везенков вкара 9 точки за Сакраменто при загубата от Лос Анджелис Лейкърс с 99:119 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Най-добрият български баскетболист игра 20 минути и освен деветте точки, записа в актива си 3 борби и 3 асистенции.

“Кралете” изиграха много силен мач вчера при победата срещу Бруклин със 131:118, в който записаха клубен рекорд по тройки (25), но не успяха да повторят това представяне в Лос Анджелис и загубиха тежко с 20 точки разлика в “Crypto.com Aрeнa”.

Кауай Ленард бе най-резултатен с 31 точки за петата поредна победа на Клипърс. Джеймс Хардън и Норман Пауъл записаха по 15 точки за успеха, който дойде въпреки контузията на Пол Джордж, напуснал игрището на полувремето заради болки в слабините.

Кийгън Мъри записа 17 точки за Сакраменто, а Домантас Сабонис добави 15 точки и 10 борби.

Чикаго загуби от Денвър у дома със 106:114 в друга среща от тази нощ. Реджи Джаксън вкара 25 точки, а Майкъл Портър Джуниър добави 17 за Нъгетс.

Денвър спечели втора поредна победа, макар че доигра мача с Чикаго без звездата Никола Йокич, който бе изгонен от игрището във втората четвърт и завърши с едва 4 точки, 9 борби и 6 асистенции.

Лидерът в Атлантическата дивизия Бостън записа 11-а домакинска победа този сезон, след като се наложи над Кливланд със 120:113. Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун вкараха по 25 точки за Селтикс, а Кристапс Порзингис добави 21.

Финикс превъзмогна отсъствието на контузения Кевин Дюрант и се наложи над Голдън Стейт със 119:116. Девин Букър завърши с 32 точки, а Юсуф Нуркич добави дабъл-дабъл със 17 точки и 13 борби за “слънцата”.

Стеф Къри бе най-резултатен за Уориърс с 24 точки.

Лука Дончич вкара 33 точки за победата на Далас над Лос Анджелис Лейкърс със 127:125. Тим Хардауей добави 32, а Данте Екзъм вкара рекордните си в НБА седем тройки и завърши с 26 точки за успеха на Маверикс.

Автор: Мирослав Димитров, БТА