- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

414 Views

Гол в последната секунда остави реални шансове на “Лудогорец” да играе и напролет в Европа.

Шампионите на България победиха много драматично “Спартак” Търнава – 1:2.

Двубоят бе част от груповата фаза на Лигата на конференциите.

Георги Дерменджиев правилно не промени стартовия състав,  на който обичайно залага в Европа, ако изключим Седжио Падт, който в този мач замени Симон Слуга.

Футболната среща започна много спокойно, а в 22-ата минута Бернард Текпетей отбеляза хубав гол, ала   още в началото на атаката ганаецът  беше в засада и голът бе отменен.

Малко по-късно пък Антон Недялков тръгна на пробив по крилото, той центрира отлично в наказателното поле, където Якуб Пьотровски засече с глава, Доминик Такач изби.

Още в началните секунди на второто полувреме Бернард Текпетей изведе Педро Нареси на чиста позиция, бразилецът стреля, но Такач му затвори добре ъгъла и спаси.

Вратарят на домакините направи поредно страхотно спасяване в 65-ата минута. Доминик Такач изби много мощен шут на Кайо Видал.

В 74-ата минута видяхме  много бърза тройна комбинация между Антон Недялков, Бернард Текпетей и Квадво Дуа. Швейцарският нападател получи подаване  фронтално срещу вратата и с изключително прецизен удар откри  – 0:1.

Съперникът много бързо изравни резултата, след като Ерик Даниел получи твърде много свободно пространство и отбеляза красиво попадение от дистанция – 1:1.

В 84-ата минута пък футболист на домакините игра с ръка в наказателното си  поле, съдията беше привикан от своите видео асистенти да прегледа ситуацията, последва дузпа,  която Оливие Вердон изпълни твърде слабо, Такач спаси.

Георги Дерменджиев направи две смени веднага след това, пускайки Руан Секо и Матиас Тисера.  В  89-ата минута аржентинецът като по чудо не отбеляза с глава от непосредствена близост, Такач пак изби.

Буквално в в последните секунди на двубоя Кайо Видал центрира за Тисера, ударът му бе париран, но Такач изпусна топката и голаджията от Аржентина донесе победата за  “орлите”  –  1:2!!!

Така “Лудогорец”   излезе на второ място в своята група с   9 точки, толкова  има и “Фенербахче”,  който загуби тежко от новия лидер  “Норшеланд” – 1:6. За  щастие,   “Лудогорец” в този момент   има по-добра голова  разлика от “фенерите”. Разградчани се нуждаят от задължителна победа срещу датчаните на 14 декември, а така класирането им за елиминациите в турнира е сигурно, без значение какво ще стане в сблъсъка между “Фенербахче”  и “Спартак”  Търнава.