- Баскетбол, БГ Баскетбол, НБА

Сакраменто загуби от Лос Анджелис Клипърс в пореден двубой от редовния сезон в НБА, Везенков постави личен рекорд от 13 точки

93 Views

Отборът на Сакраменто претърпя поражение от гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 117:131 (27:35, 23:37, 31:30, 36:29) в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Българският национал Александър Везенков изигра много добър мач за “кралете” и записа личен рекорд от 13 точки.

Везенков влезе в игра в края на първата четвърт и към 13-е си точки добави 5 борби за 24:28 минути на игрището.

Де’Арън Фокс направи невероятен мач и записа 40 точки и 5 борби за Сакраменто. Малик Монк се отличи с 15 точки, а Домантас Сабонис се отчете с 11 точки и 5 борби.

Кауай Ленърд беше най-полезен за Клипърс с 34 точки и 9 борби. Джеймс Хардън добави 26 точки, 6 асистенции и 5 отнети топки.Пол Джордж добави 19 точки и 7 асистенции за Клипърс, които победиха Кингс за първи път от октомври 2022 година. Ръсел Уестбруук записа 9 точки и 8 асистенции, след като влезе отново от пейката за Лос Анджелис. Той също така стана третият активен играч от НБА, който достигна 38 000 изиграни минути.

Гостите се представиха силно през първо полувреме, след което водеха със 72:50 и до края успяха да удържат преднината си. Най-големият проблем за “кралете” беше атаката. Сакраменто изоставаше с 25 точки в началото на третата четвърт и никога не се доближи на по-малко от 13 точки след това. Клипърс поведе с 21 точки след 36 минути, а в заключителната част доминацията им продължи и те без проблеми спечелиха двубоя.

Автор: Ива Кръстева, БТА Снимка:  Twitter