- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

129 Views

Мачът, игран снощи завърши – 4:3.

Двубоят започна чудесно за гостите. Арън Уан- Бисака тръгна отлично по фланга, продължи за Скот Мактоминей, а шотландецът намери Расмус Хойлунд, за когото не бе никакъв проблем да вкара в опразнената врата.

Последва много дълго спиране на играта, защото Джони Еванс се контузи, а секунди след това пък  привърженик на домакините се нуждаеше от медицинска помощ.

Еванс не успя да продължи играта,   на негово място влезе Рафаел Варан.

В 28-ата минута Бруно Фернандеш отне топката, изведе прекрасно Алехандро Гарначо, чийто шут бе избит от Камил Грабара, но право на крака на Расмус Хойлунд, датчанинът реализира за втори път в мрежата на бившия си отбор – 0:2.

Нападателят можеше да сложи тотално точка на спора, след като бе изведен от Бруно Фернандеш сам срещу вратаря, но Камил Грабара спаси.

В 42-ата минута Маркъс Рашфорд настъпи доста болезнено Елиас   Йелерт, нещо което остана незабелезано за главния съдия от Литва, но той бе привкан да прегледа ситуацията на видео повторение, което го накара да покаже директен червен картон на английския национал. Постъпката на Рашфорд бе категорично неумишлена, ала главният съдия,  прецени че тя застрашава здравето на съперника.

В 45-ата минута домакините започнаха продължителна атака, тя премина през Диого Гонсалвеш, който изведе чудесно  Мохамед Елеуниси, а той с изключително добре насочен удар намали резултата – 1:2.

Литовският рефер даде 13-минутно  добавено време  на първото  полувреме, като   в 9-ата минута от него Хари Магуайър игра твърде непохватно с ръка в наказателното поле. последва дузпа, която Диого Гонсалвеш изпълни много хладнокръвно – 2:2.

На почивката пък – Ерик тен Хах, пусна в игра Софиан Амрабат и извади Кристиан Ериксен. Мароканецът не допринесе с кой знае какво за играта на своя отбор.

В 67-ата минута играч на домакините докосна топката с ръка, последва 11-метров наказателен удар, който Бруно Фернандеш вкара – 2:3.

В 83 -ата минута Расмус Фалк центрира на втората греда, където Диого Дало показа огромна дезориентация и изпусна Лукас Лерагер, последният изравни – 3:3.

Веднага след това пък – Ерик тен Хах,  извади Расмус Хойлунд и пусна Мейсън Маунт.

Кошмарът за “Ман Юнайтед” не свърши дотук, след като в 88-ата минута Рафаел Варан се опита да изнесе топката, но буквално я подари на своите съперници, настана истински карамбол в наказателното поле, от който се възползва Рууни  Барджи, той с топовен изстрел от воле не остави никакви шансове на Андре Онана – 4:3!

Така  “ФК Копенхаген” обърна 10 от “Ман Юнайтед” и постави под въпрос участието на “червените дяволи” в Шампионската лига през пролетта.

“Юнайтед” има едва три точки в своята група и е последен в класирането. “ФК Копенхаген” и “Галатасарай” са с по 4 пункта, “Байерн” Мюнхен има 12.

“Баварците” победиха “Галатасарай” – 1:2

“Реал” Мадрид също си осигури участие на осминафиналите подобно на “Байерн”,  след като победи “Спортинг”  Брага  с 3:0.

“Наполи” и “Унион” Берлин завършиха – 1:1.

“Реал Сосиедад” надви “Бенфика” – 3:1, а интересното  е, че  домакините започнаха със седем свои  юноши в  титулярния състав.

“Арсенал” постигна успех над “Севиля” – 2:0.