Изключително груба вратарска грешка закопа “Лудогорец” срещу “Локомотив” Пловдив

673 Views

Изключително груба вратарска  грешка  закопа “Лудогорец” срещу “Локомотив” Пловдив.

Двубоят от efbet Лига, игран снощи завърши – 1:1.

Треньорът на домакините – Ивайло Петев,  направи само една промяна в стартовия си състав в сравнение с последния двубой, пускайки Кайо Видал вместо Рик Джонатан.

Александър Томаш пък не можа да използва Димитър Илиев,  който все още лекува разтежение.

Още в 9-ата минута “Лудогорец” поведе, след като Якуб Пьотровски намери със страхотен дълъг пас Бернард Текпетей, който си спря топката отлично и шутира, откривайки резултата.

“Локо” отговори в 37-ата минута, когато Джовани стреля доста опасно, Симон Слуга изби.

В началото на второто полувреме Текпетей изведе на чиста позиция Руан Секо, който стреля технично, но в гредата. Трябва да отбележим, че в хода на мача  пък бразилецът взе много грешни решения, като почти винаги биеше във вратата егоистично вместо да подава на своите съотборници, които на няколко пъти бяха в по-чисти позиции от него.

Резервата – Рик Джонатан, се отличи с два много добри удара, те бяха отразени с вещина от Динко Хоркаш.

Постепенно “Лудогорец”  тръгна да задържа топката твърде предпазливо и без да бърза, нещо което даде  своите негативи   за тима в 85-ата минута, когато Сон върна кълбото назад за Симон Слуга, който тръгна да води в краката си ненужно  топката, а Петър Андреев го атакува и  просто добута коженото кълбо във  вратата – 1:1.

В 7-минутното добавено време Якуб Пьотровски шутира много опасно, ала Динко Хоркаш за пореден път спаси чисто положение за противника.

Така “орлите” записаха второ поредно домакинско равенство в първенството през този сезон. Шампионите остават на цели 12 точки от вчерашния си противник,  който е лидер в класирането. Тимът от Разград има и два мача в запас, въпреки това,  отборът  трябва да търси задължителна победа срещу “Левски” в София,  ако не иска разликата от първото място да стане прекалено голяма.

“Локомотив” Пловдив пък ще срещне “ЦСКА-София” в следващия кръг.