- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

323 Views

“Лудогорец” изигра силно второ полувреме срещу “Спартак” Търнава и започна отлично участието си в групите на Лигата на конференциите.

Двубоят, игран снощи завърши – 4:0.

През първото полувреме отборът на Ивайло Петев се опитва се да задържи топката на сигурно и доста лежерно, а в следствие на това създаде малко голови положения.

Треньорът на домакините заложи на Матиас Тисера  на върха на атаката, като останалата част от състава беше обичайна за Евромачовете на отбора.

Единственото голово положение през първото полувреме дойде в  19-ата   минута, като новият основен лидер на “Лудогорец” – Бернард Текпетей, надбяга няколко противникови играчи и стреля, ударът му бе избит от съперниковия вратар.

“Орлите” започнаха втората част на много високи обороти, като Иван Йорданов стреля изключително прецизно  от далечна дистанция,  отбелязвайки за – 1:0!

В 51-ата минута пък Матиас Тисера направи добър пробив, искайки може би да шутира, но се получи чудесно успоредно подаване на голлинията, където бе Якуб Пьотровски, за когото бе като детска игра да вкара отблизо – 2:0

В  63-ата  минута полякът получи много свободно пространство и с топовен удар направи преднината на българския отбор класическа – 3:0!

В  последната минута на добавеното време резервата в този двубой – Руан Секо, оформи крайното – 4:0, след като направи много технична добавка. Пьотровски стреля, Такач изби, ала Руан показа добър техничен прехвърлящ удар и отбеляза.

Официален дебют за “Лудогорец”  записа новото попълнение – Мунир Шуиар, който показа доста добра бързина и комбинативност, макар и само за около 10 минути игра.

“Лудогорец” излезе на първо място в своята група,  след като “Фенербахче”  победи “Норшеланд”  – 1:3. На 5 октомври разградчани гостуват именно на датчаните.

Кирил Десподов пък направи изключително силен дебют в Европа  за своя ПАОК  Солун, като реализира гол и асистенция за победата над ХИК  Хелзинки – 2:3.