- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Футбол

“Лудогорец” за поредна година остана единственият български представител в групи на Евротурнири

1 037 Views

Тимът отпадна с достойство от Лига Европа, побеждавайки “Аякс” на “Йохан Кройф Арена” – 1:0!

Както е известно,  тимът от Разград загуби първата среща с 1:4.

Снощи пък   Ивайло Петев даде шанс на Кайо Видал и Симон Слуга да се изявят.

В началото на мача   Тейлър стреля от дистанция за домакините, топката мина встрани от целта.

Домакините играха много лежерно, но пък и играчите на “Лудогорец” показаха доста голяма задружност в защита.

През  втората част в игра за “орлите” влязоха Доминик Янков и Матиас Тисера, което даде резултат в 62-ата минута, когато Янков тръгна на пробив по фланга и пусна топката по земя за аржентинеца, който отбеляза отблизо.

В 79-ата минута Рик Джонатан също тръгна на самостоятелен пробив и пусна пас за Тисера, аржентинецът закъсня буквално с една  крачка да нанесе шут.

“Левски” загуби от “Айнтрахт” Франкфурт в Германия – 0:2, а така отпадна от турнира Лига на конференциите, където обаче ще играе “Лудогорец”.

Жребият за груповата фаза е днес от 15:30 часа.