- АТР, БГ Тенис, Голям шлем, Тенис

163 Views

Григор Димитров показа много добра игра срещу Анди Мъри и го елиминира от “US Open”.

Гришо игра много стабилно на сервис, като тормозеше съперника с множество къси топки.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Григор Димитров изигра страхотен мач и се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ.

Българинът победи с 6:3, 6:4, 6:1 бившия номер 1 в света и трикратен шампион от Големия шлем Анди Мъри. Срещата продължи 2 часа и 48 минути.

В третия кръг Димитров ще играе срещу Александър Зверев. През тази година Григор загуби от Зверев на Ролан Гарос и турнира в Синсинати.

Димитров се класира за първи път за третия кръг на US Open от 2019 година. Тогава Гришо стигна до полуфиналите.

Димитров поведе с 2:0 в първия сет, но допусна изравняване за 2:2. След 3:3 Димитров спечели три поредни гейма и взе първия сет с 6:3.

Григор проби още в първия гейм на втория сет и запази преднината си за да спечели с 6:4.

В третия сет Димитров продължи да доминира и победи убедително с 6:1″.