- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

“Левски” изтръгна победата от ръцете на “Айнтрахт” Франкфурт

173 Views

“Левски” изтръгна победата от ръцете на “Айнтрахт” Франкфурт.

Първият плейоф между двата отбора от Лигата на конференциите,  игран снощи  завърши наравно – 1:1.

На стадион “Васил Левски”  имаше над 35 хиляди души.

“Левски” се държа много достойно на терена.

Въпреки това,  двубоят за българския отбор започна лошо.

В 6-ата минута Асен Митков загуби топката пред своето наказателно поле, тя попадна във футболист на гостите, чийто удар бе спасен от Пламен Андреев, там обаче Марио Гьотце догони коженото кълбо и го достави на крака на Радал Коло Муани, за когото не бе никакъв проблем да открие резултата отблизо. “Сините” имаха претенции, както за засада на Гьотце, така и за фаул срещу Асен Митков, ала голът бе признат.

Малко по-късно отборът на Николай Костов изпълни пряк свободен удар, Джавад Ел  Джемили стреля опасно,  но над вратата.

Джемили  направи изключително двойно подаване с Уелтон, който бе на фланга и върна топката по земя в наказателното поле, където Роналдо шутира от няколко метра и уцели ръцете на Кевин Траап.

Българите на два пъти имаха претенции за 11-метрови наказателни удари, но и в двата случая шведският съдия си замълча, а това като чели бяха правилните решения.

“Левски” натискаше в търсене на изравнителен гол и го намери в 95-ата минута, когато резервата в тази среща – Асими Фадига, изстреля страхотен снаряд от над 25 метра, не оставяйки никакъв шанс за реакция на Кевин Траап.

Така “Левски” изтръгна победата от ръцете на “Айнтрахт” Франкфурт.