- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Футбол

Класата на “Аякс” се оказа прекалено голяма хапка за “Лудогорец”

452 Views

Класата на “Аякс” се оказа прекалено голяма хапка за “Лудогорец”.

Колосът от Нидерландия спечели до голяма степен рутинно гостуването си в България – 1:4.

Мачът бе част от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Класата на нидерландците бе абсолютно видна за всеки на стадиона, но  сякаш “Лудогорец” започна твърде предпазливо, оставяйки “Аякс” да владее топката в своята половина, без да бъде притесняван и пресиран по какъвто и да е начин.

За гостите  пък  титуляр стартира Мохамед Кудус, въпреки че е пред трансфер в английската Висша лига.

Ивайло Петев  не направи промени от обичайния си състав, с изключение на вратарския пост, където се завърна Серджио Падт.

В 16-ата минута Бернард Текпетей тръгна да прави контраатака,  но имаше двама футболисти на гърба си, Девайн Ренш му отне топката, подаде на Мохамед Кудус, който от средно разстояние нямаше как да сбърка – 0:1.

Само две минути по-късно Браян Броби пребори отлично с тяло Ноа Сонко Сундберг, а топката попадна в Тейлър, той изведе на чиста позиция Мохамед Кудус, за когото не бе никакъв проблем да вкара отблизо – 0:2.

“Лудогорец” си създаде първи шанс за гол в 25-ата минута, когато отборът изпълни заучено статично положение, Аслак фон Витри  опита трудно изпълнение от въздуха – неточно.

В 40-ата минута резултатът вече бе класически. Вайндал центрира доста балонно от фланга, топката рикошира леко и отиде на главата на Броби, нападателят реализира, а Ноа Сонко Сундберг бе длъжен да действа много по-добре в тази ситуация, въпреки лекия рикошет.

“Лудогорец” започна второто полувреме по-добре. Влезлият на почивката – Доминик Янков, изведе отлично сам срещу вратаря Руан Секо, чийто удар бе избит от Джей Гортър. Стражът малко по-късно отрази и хубав шут на Бернард Текпетей.

В 50-ата минута “Аякс” направи изключителна контраатака,  на която “Лудогорец”  нямаше отговор, коженото кълбо достигна до Стивън Бергвайн, халфът върна с едно докосване за Мохамед Кудус, ганаецът оформи своя хеттрик

В 68-ата минута пък  Спас Делев  се опита да центрира, а Хато игра с ръка в наказателното поле, последва дузпа, която Оливие Вердон реализира – 1:4.

Докрая голове не паднаха. “Орлите” създадохме някои половинчати ситуации за гол, ала по-скоро те  бяха продиктувани от това, че “Аякс” намали темпото.

Протоколният реванш в Амстердам е след 6 дни.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com