- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

152 Views

Роналдо матира “Апоел” Беер Шева в края и класира “Левски” за плейоф на Лигата на конференциите.

Реваншът,  игран на стадион  “Георги Аспарухов”  снощи завърши – 2:1.

Големият герой за отбора на Николай Костов се казва Роналдо, бразилецът реализира победното попадение в 96-ата минута!

Двубоят започна доста добре за “сините”, като само секунди след началото му Уелтон получи хубав диагонален пас и стреля доста високо в аут.

В 11-ата минута българинът, който играе за “Апоел” – Йоан Стоянов, напредна през центъра на терена и стреля, Пламен Андреев се намеси класно.

В 15-та минута Патрик Габриел Галчев центрира на главата на Уелтон, той насочи отлично топката с глава и тя влетя в мрежата – 1:0.
Докрая  на първото полувреме и двата отбора пробваха удари от далечна дистанция,  които не застрашиха противниковите вратари.

В 57-ата минута коженото кълбо стигна до Йоан Стоянов, той стреля от много близка дистанция,  но Пламен Андреев се намеси блестящо.

Йоан Стоянов все пак изравни в 79-ата минута, когато “Левски”  не се ориентира добре при изпълнение на корнер, топката стигна до българския национал, той отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле – 1:1.

Трябва да отбележим,  че Николай Костов заигра доста страхливо,  пускайки трима централни защитници, тогава когато “Левски” водеше – 1:0.

Но  пък в 96-ата минута Роналдо шутира от границата на наказателното поле и прати  екстаз над 13 хиляди души, вкарвайки топката във вратата!

Така Роналдо матира “Апоел” Беер Шева в края и класира “Левски” за плейоф на Лигата на конференциите. Там “сините” ще срещнат германския гранд  “Айнтрахт” Франкфурт. Първият двубой е след шест дни на стадион “Васил Левски”.