- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Футбол

512 Views

“Лудогорец” елиминира “Астана”, след като изигра изключително силно второ полувреме.

Реваншът от третия предварителен кръг на Лига Европа завърши – 5:1!

“Лудогорец” имаше тотално надмощие през целия двубой и абсолютно заслужено продължава напред, където в плейофите на Лига Европа ще срещне “Аякс”.

Така “Лудогорец” си осигури минимум участие в групите на Лигата на конференциите.

Срещата снощи в Разград започна ударно за “орлите”.

В 13-ата минута Якуб Пьотровски изведе с чудесен пас през центъра на терена Кирил Десподов, той стреля, ала вратарят на гостите – Йосип Чондрич,  изби.

В 25-ата минута Бернард Текпетей тръгна на пробив и навърза няколко футболисти, след което с много добре насочен шут вкара топката във вратата.

Казахстанците изравниха  бързо-бързо. Фабиен Урега центрира от фланга, а Оливие Вердон изпусна Дембо Дарбо, за когото не бе никакъв проблем да вкара отблизо с глава.

След допускането на попадението пък видимо “Лудогорец” се стъписа, правейки твърде много грешки в средата на терена, за щастие, без да дава сериозни шансове на противника за гол.

На почивката треньорът на разградчани – Ивайло Петев, извади Оливие Вердон и пусна Игор Пластун.

Само секунди след началото на второто полувреме “Лудогорец” реализира втори гол. Якуб Пьотровски отправи страхотен шут от над 20 метра и не остави шанс на стража на гостите.

Докрая на двубоя   “орлите”   играха много комбинативно и вкараха още три гола, дело на –  Пьотровски, Текпетей и Кирил Десподов. Душан Йованович пък остави “Астана” с човек по-малко, получавайки заслужен втори жълт картон в 77-ата минута.

Така “Лудогорец”  продължава напред с общ резултат –  6:3, а само след шест дни  ще срещне “Аякс”  на “Хювефарма Арена”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com