Испания спечели Лигата на нациите по футбол

180 Views

Испания спечели Лигата на нациите по футбол.

Иберийците победиха Хърватия на финала.

Мачът бе много тактически и завърши 0:0 в редовното време и продълженията, при дузпите испанците спечелиха – 5:4.

В 12-ата минута Гави пресира много сериозно противника и отне топката, той стреля, като ударът мина на сантиметри от целта.

Доста по-късно в хода на първото полувреме Иван Перишич засече една топка във въздуха с глава, но Унай Симон улови.

През второто полувреме двата отбора продължиха да действат така предпазливо и Испания създаде единственото чисто положение за гол. Ансу Фати шутира отлично, ала Иван Перишич изби от голлинията.

В продълженията не се случи нищо кой знае какво и така се стигна до дузпи.

Повечето 11-метрови  удари бяха изпълнени безупречно, но при 3:3 Унай Симон спаси опита на Ловро  Майер.

При резултат 4:4 пък Емерик Лапорт можеше да донесе успеха на своя отбор, но би в гредата. Хърватия щеше  да излезе напред, Унай Симон обаче  отново изби – този път шут на Бруно Петкович. Дани Олмо отбеляза решаващата дузпа и така Испания спечели турнира.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter