411 Views

Двубоят на “Тича” завърши – 0:1, а големият герой за тима на Ивайло Петев бе Матиас Тисера, който отбеляза в 50-ата минута.

Интересно беше,  че Ивайло Петев заложи на трима дефанзивни полузащитници, които участваха както в защита,  така и в атака.

Илиан Илиев пък заложи на всичко най-добро, с което разполага.

“Лудогорец”  започна вихрено двубоя, като в 8-ата минута Кирил Десподов получи топката и  веднага продължи за Аслак Фон Витри, който стреля силно, но неточно в аут.

Малко по-късно Якуб Пьтровски напредна по фланга и центрира отлично за Кирил Десподов, той стреля чудесно, топката рикошира в съперник  и излезе в корнер, от който не произлезе нищо интересно.

Докрая на полувремето много сериозни пропуски за гостите направиха Франко Русо   и Кайо  Видал.

Домакините отговориха с много чисто положение. Матеус Машадо бе изведен сам срещу вратаря, ала Серджио Падт изби.

В 50-ата минута Кирил Десподов изпълни корнер, Мануел Шоу отклони за Матиас Тисера, който бе много добре пласиран и отбеляза отблизо с глава.

В  хода на второто полувреме “Лудогорец”  организира добри контраатаки,  но не успя да ги завърши.

“Черно море”  тръгна напред в търсене на изравняване,  натискът му бе  по-скоро хаотичен.

В края на двубоя Клод Гонсалвеш получи доста спорен втори жълт картон за фал срещу противник, но на  повторенията се видя, че сякаш фаулираният футболист е португалецът.

Така “Лудогорец” изигра добър мач срещу “Черно море” и заслужи 12-та поредна титла в efbet Лига!

“Лудогорец” постига трети златен дубъл в своята история,  след като постигна такива и през 2012,  и през 2014 година.

Разградчани получават място в предварителните кръгове на Шампионската лига.

Ивайло Петев пък призна, че нападателят –  Игор Тиаго, ще бъде продаден, а Кирил Десподов поиска трансфер.

“ЦСКА-София” победи с 0:2 “Левски”, но остана на точка зад “Лудогорец”.

Отборът на Саша Илич е сигурен участник в предварителните кръгове на Лигата на конференциите.

Същото важи и за “ЦСКА 1948”, който завърши 3-ти.

“Левски”  ще играе бараж срещу “Арда” за класиране в предварителните кръгове на Лигата на конференциите.

От групата изпадат директно “Спартак” Варна и “Септември” София”. “Берое” ще играе бараж за оставане срещу “Спортист”  Своге.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Колаж: SPORTS24 – Спортни статии и анализи