- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“Локомотив” София надхитри “Славия ” и е първият полуфиналист в “SESAME Купа на България”!

163 Views

Тимът от квартал “Надежда” надви този от “Овча купел” с 2:1.

Домакините отстъпиха владението на топката на своите гости, но “столичните железничари”  показаха много добра тактическа дисциплина.

Още в първите секунди Ертан Томбак намери чудесно Емил Стоев в наказателното поле, последният стреля, топката рикошира в Дейвид Малембана и се отби в гредата.

В 6-ата минута „Локомотив“ опита да отговори, но центрирането на Станислав Костов бе избито от Светослав Вуцов.

В 15-ата минута Малембана подаде страхотен дълъг диагонален  пас за Антонио Вутов, като Светослав Вуцов излезе много неразчетено, а Вутов вместо да го прехвърли,  свали с крак на главата на Димо Бакалов, който вкара за 1:0.

В 28-ата минута отборът на Станислав Генчев можеше да отбележи втори гол, след като Ивайло Найденов напредна по фланга и върна към Димо Бакалов, чийто шут бе избит от Вуцов.

После пък гол на домакините бе отменен, тъй като Дейвид Малембана бе в засада. Проверката с ВАР отне 10 минути!!!

В началото на второто полувреме и двата отбора уцелиха по една греда.

В 73-ата минута Чунг До пусна пас по фланга за Тони Тасев. Футболистът подаде успореден пас за резервата Ахмед Ахмедов, за когото не бе проблем да изравни с удар от близо – 1:1.

В 94-ата минута „Локо“ София изпълни пряк  свободен удар, там Дейвид Малембана успя да свали за Мартин Райнов, а халфът се извиси над всички и успя да отбележи с глава, за да прати тима си на полуфинал в „SESAME Купа на България“.