“Милан” постигна първа победа в италианското първенство от пет мача насам

148 Views

“Милан” постигна първа победа в италианското първенство от пет мача насам.

“Росонерите” надвиха “Торино” с 1:0.

Тимът на Стефано Пиоли изигра доста безлично първо полувреме, в което остави владението на топката на противника.

Нападателят на гостите – Санабриа, можеше да отбележи в 21-ата минута, след като получи отлично центриране от статично положение, ала шутът му бе избит от Чиприан Татарушану.

Най-чистата ситуация за “Милан” през първата част пропиля Тео Ернандес, бекът се включи в атака, като Оливие Жиру му свали топката с глава, ала първият стреля много неточно.

В началните минути на втората част и двата отбора заиграха много добре, но изпуснаха няколко много чисти положения за гол.

В 63-ата минута отново Тео Ернандес се впусна в атака, доставяйки съвършено центриране в наказателното поле, от което се възползва Оливие Жиру, той отбеляза с глава – 1:0.

Докрая на двубоя гостите така и не успяха да застрашат вратата на съперника, Тео Ернандес пък направи пореден пропуск за
“Милан” в този двубой.

Шампионът на Италия се намира  на 3-та позиция в класирането, докато “Торино” е  7-и.