- АТР, Голям шлем, Други, Тенис

Фаворитите на “Australian Open” започнаха с победи

154 Views

Фаворитите на “Australian Open” започнаха с победи.

Рафаел Надал изпита доста трудности срещу британския си съперник –  Джак Дрейпър, но все пак го победи– 7:5, 2:6, 6:4, 6:1, като битката на корта продължи повече от три часа.

В първата част двамата тенисисти  играха на много високо ниво, а решаващ се оказа един-единствен пробив, който  испанецът реализира в гейм № 12 –7:5.

Вторият сет бе коренно различен. Дрейпър вложи много мощ в своите удари и и натрупа преднина от цели четири гейма, които  му бяха абсолютно достатъчни да изравни резултата – 2:6.

В следващата част Надал отново показа класа, дръпвайки с четири гейма преднина, но тогава противникът показа характер и доведе нещата до 4:4, ала точно в същия момент пък   младокът започна да получава крампи, те му попречиха да бъде адекватен на корта. Той загуби часта – 4:6, както и следващата – 1:6.

В следващия кръг Рафаел Надал ще срещне Макензи Макдоналд от САЩ.

Напред продължават Стефанос Циципас и Даниил Медведев, които надвиха съответно Куентен Алис и Маркос Гирон – 3:0 сета.

Победи записаха още – Хуберт Хуркач, Франсис Тиафо, Яник Синер и др.

Голямата надежда на домакините – Ник Киргиос, получи тежка травма в коляното и му се наложи да се откаже  от турнира.

Световната №1 при жените–  Ига Швьонтек, показа доста нерви по време на двубоя си срещу германката –  Юле   Ниймайер, но се измъкна без да загуби сет – 6:4, 7:5.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter