- Европейски футбол, Испания, Футбол

Барселона спечели Суперкупата на Испания след победа над Реал Мадрид

111 Views

Барселона спечели Суперкупата на Испания след победа над Реал Мадрид с 3:1 във финала на турнира, който се проведе в Саудитска Арабия.

Каталунците надиграха категорично големия съперник с голове на Гави, Левандовски и Педри.

Трофеят е първи за Шави като старши треньор на Барса и първи за клуба след раздялата с Лионел Меси.

Гави бе героят за Барса с гол и две асистенции. 18-годишният талант откри резултата в 33-тата минута, а в края на първата част подаде на Роберт Левандовски за второто попадение.

В началото на второто полувреме Усман Дембеле пропусна сам срещу Тибо Куртоа, но превъзходството на Барса се увенча с успех в 69-а минута, когато Гави намери с прострелно центриране Педри, който не сбърка и прати топката в опразнената мрежа за 3:0.

В добавеното време Карим Бензема върна един гол за Реал, но това бе крайно недостатъчно и Барса вдигна трофея за 14-и път в историята си.

Автор: Мирослав Димитров, БТА