- Англия, Европейски футбол, Футбол

Саутхемптън елиминира Манчестър Сити в Купата на Лигата и ще играе на полуфинал срещу Нюкасъл

165 Views

Саутхемптън елиминира английския футболен шампион Манчестър Сити от турнира за Купата на Лигата, след като стигна до изненадваща победа с 2:0 като домакин.

“Светците”, които се намират на последно място в класирането на Висшата лига, вкараха два гола през първото полувреме чрез Секу Мара и Муса Дженепо. Те ще играят на полуфинал срещу Нюкасъл, който елиминира Лестър във вторник със същия резултат.

Мара вкара първия си гол за Саутхемптън в 23-та минута, когато засече центриране на Лянко. Домакините увеличиха преднината си пет минути по-късно, когато Дженепо изненада излезлия извън рамката на вратата Щефан Ортега и го преодоля с красив удар в горния ъгъл.

Сити, които спечелиха Купата на Лигата шест пъти от 2014 насам, не успяха да отправят точен удар през второто полувреме, въпреки че в игра се появиха големите звезди Кевин Де Бройне и Ерлинг Холанд.

В другия полуфинал ще играят Манчестър Юнайтед и Нотингам, след като Форест спечели с 4:3 след дузпи срещу Уулвърхемптън. Полуфиналите ще бъдат изиграни в края на месеца.

Форест стигна до първия си полуфинал в турнира от над две десетилетия насам, след като Дийн Хендерсън спаси решаващия удар на Джо Ходж при дузпите. Мачът завърши 1:1 в редовното време, след като Уили Боли даде преднина на Нотингам в 18-ата минута, а Раул Хименес изравни в 64-та.

Въпреки доминацията си във владеенето на топката, “вълците” не успяха да стигнат до повече попадения и отпаднаха при изпълнението на дузпи.

Автор: Ивайло Георгиев, БТА