- Европейски футбол, Испания, Футбол

Реал Мадрид отстрани Валенсия за Суперкупата на Испания

137 Views

Тибо Куртоа спаси дузпа на Хосе Гая и Реал Мадрид надви с 4:3 Валенсия при изпълнението на 11-метрови удари в полуфинален мач на турнира за Суперкупата на Испания, който се провежда в Саудитска Арабия.

Карим Бензема изведе носителя на трофея Реал Мадрид напред в резултата в 39-та минута, когато бе точен от наказателен удар след нарушение на Ерай Джомерт в наказателното поле. Валенсия обаче изравни секунди след полувремето чрез Самуел Лино, който засече центриране на Тони Лато от воле и вкара за 1:1.

Винисиус и Тони Кроос направиха големи пропуски за Реал Мадрид в добавеното време и така мачът бе решен с дузпи, при които точни за столичаните бяха Бензема, Лука Модрич, Тони Кроос и Марко Асенсио.

“Не ме интересува дали ще играем срещу Барселона, или срещу Бетис. Най-важното е, че сме на финал. Мачът с Валенсия бе труден и голът им в началото на второто полувреме промени стратегията ни. Топката пък просто не искаше да влиза във вратата”, каза Асенсио за Movistar Plus.

Мачът бе изигран пред полупразните трибуни на стадион “Крал Фахд” в Рияд.

Автор: Ивайло Георгиев, БТА