- Баскетбол, НБА

Лука Дончич направи нов трипъл-дабъл при успеха на Далас над Хюстън

158 Views

Словенската звезда Лука Дончич, който направи исторически мач в началото на седмицата, постигна отново трипъл-дабъл, с което помогна на Далас да постигне пета поредна победа, налагайки се над Хюстън със 129:114. Във вторник той стана първият баскетболист в НБА, който направи трипъл-дабъл с минимум 60 точки и 20 спечелени борби – 21 в неговия случай. Дончич записа срещу Хюстън 35 точки, 12 борби и даде 13 асистенции. Всичко това той поастигна в първите три периода на мача. Това постижение е правено само 7 пъти в последните 25 години, като 5 от тях от самия словенец. Най-добри показатели за Хюстън имаше крилото Джейлън Грийн, който завърши с 23 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В Източната конференция солидният лидер Бостън постигна 26-а победа за сезона от 36 мача, като се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 116:110. Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун записаха по 29 точки всеки. Кейви Леонард отбеляза 26 точки за Клипърс, които изоставаха само с 3 точки 33 секунди преди края на мача. Тогава Дерик Уайт направи перфектна контраатака, с което не остави шансове за гостите. “Сега имаме четири трудни мача като гости и трябва да намерим начин да постигнем нови победи”, коментира Уайт след успеха.

Мемфис успя да реагира след две загуби, като победи Торонто при гостуването си със 119:106. Джа Морант бе лидер с 19 точки и подобри личния си рекорд по асистенции – 17. Торонто записа осма загуба у дома и осмо поражение в последните 10 мача. Канадският тим е на 11-о място с 15 победи и 20 загуби.

Сан Антонио се наложи над Ню Йорк Никс със 122:115. Келдън Джонсън реализира 30 точки, а Ромео Лангфорд добави рекордните за кариерата си 23 при успеха. Джулиус Рандъл от Ню Йорк вкара рекордните си за сезона 41 точки, но те не стигнаха на тима му.

Индиана постигна победа над Кливланд със 135:126 с 29 точки на Тайръс Холибъртън. Треньорът на Индиана Рик Карлайсъл бе отстранен в третата част, след като бурно протестира за неотсъдени според него крачки на звездата на Кливланд Донован Мичел. “Получих много съобщение по време на четвъртата част от хора, които са съгласни с мен”, коментира той след мача.

ЛаМело Бол отбеляза 27 точки и остана само на една асистенция от трипъл-дабъл при успеха на Шарлът над Оклахома със 121:113. Пи Джей Уошингтън помогна с 25 точки, а Марк Уилямс се включи от пейката със 17 точки и 13 борби. Шай Гилджъс-Алекзандър отбеляза 28 точи за Оклахома, като той стана най-добър реализатор за тима за 12-и път в последните 13 мача. Лугенц Дорт добави 22 точки.

Автор : Христо Бонински, БТА