- Англия, Европейски футбол, Футбол

“Манчестър Юнайтед” победи с класически резултат “Нотингам Форест”

145 Views

Срещата завърши – 3:0.

Още в 5-ата минута Арън Уан-Бисака центрира за Маркъс Рашфорд, чийто шут бе  блокиран, топката достигна до Тирел Маласия, той стреля, а ударът му бе спасен.

В 19-ата минута домакините  осъществиха чудесно заучено положение, като Кристиан Ериксен изпълни късо ъглов удар, подвайки на Рашфорд, фланговият играч не се забави и веднага отправи много добре насочен изстрел и откри резултата.

Малко след това авторът на първия гол получи добър диагонален  пас, видя Антони Марсиал, французинът не намери много добре топката, но ударът му хвана в крачка Уейн Хенеси и резултатът стана – 2:0.

Гостите опитаха да се върнат в двубоя, след като Райън Йеитс пробва да изненада Давид де Хеа от дистанция, стражът изби с тяло.

В края на полувремето “Нотингам Форест” върна едно попадение, то обаче бе отменено заради засада. Втората част премина на по-ниски обороти.

Бруно Фернандеш изведе отлично Антони сам срещу Хенеси, ала бразилецът  уцели тялото на вратаря.

Влезлият като смяна в мача – Фред, оформи крайното – 3:0, халфът получи чудесен пас от Каземиро и без проблем реализира отблизо.

“Манчестър Юнайтед” продължава да е на пето място в класирането, но вече е на само точка от четвъртия “Тотнъм”. “Червените дяволи” имат мач по-малко. “Нотингам Форест” е на незавидното предпоследно място.

По-рано през вчерашния   ден “Челси” победи “Борнемут” – 2:0. Автори на головете бяха Кай Хаверц и Мейсън Маунт.