- Qatar2022, Мондиал, Световен футбол, Футбол

Тотален крах за Меси и компания на на старта на Мондиала

123 Views

Тотален крах за Меси и компания на на старта на Мондиала.

Аржентина загуби от Саудитска Арабия с 1:2, след като водеше с 0:1 на почивката.

Още в началото Аржентина започна вихрено, като топката достигна до Лео Меси, той стреля по земя, но Мохамед Аловайс изби с вещина.

В 8-ата минута Абдул Хамит задържа Леандро  Паредес в наказателното поле, последва дузпа, която Лионел Меси реализира – 1:0.

В следващите минути  пък Аржентина организира чудесни  атаки, при  които отбеляза 3 гола, ала те бяха отменени заради много тънки засади на Меси и Лаутаро Мартинес.

Саудитска Арабия отбеляза  шокиращ  гол в началото на втората част, тогава Селех Ал  Шакри  се възползва от слабата намеса на Кристиан Ромеро и с много хубав удар в  далечния ъгъл изравни – 1:1.

Отборът от Азия изненадващо продължи да натиска и в 53-ата минута Салем Ал Даусари изстреля страхотен шут и не остави шанс за реакция на Емилиано Мартинес – 1:2!!!!!!!

До края на двубоя Аржентина заигра още по-хаотично, като Анхел ди Мария направи нетипично безумни отигравания за себе си. Същото важи и за Лео Меси.

Другият двубой от тази група е в 18:00 часа, той противопоставя Мексико и Полша.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Колаж: SPORTS24 – Спортни статии и анализи