- Qatar2022, Мондиал, Световен футбол, Футбол

САЩ и Уелс не се победиха на Мондиала

107 Views

САЩ и Уелс   не се победиха на Мондиала.

Америкаците бяха далеч по- добрият отбор, но дузпа в края им попречи да вземат победата –  1:1.

САЩ игра доста добре през първата част, като използваше фланговете, които обаче бяха добре затворени от противника.

В 35-ата минута Кристиан Пулишич  пусна страхотен пас за Тимъти Уеа, който с много интелигентен удар откри резултата – 1:0.

През второто полувреме Уелс имаше териториално предимство на терена, но не създаде кой знае какви проблеми на съперника и така до 82-ата минута, когато Цимерман събори абсолютно ненужно Кийфър Мур в наказателното поле, последва дузпа, която Гарет Бейл отбеляза хладнокръвно.

Така след първите мачове в група “B” едноличен лидер е Англия с 3 точки, САЩ и Уелс имат по 1, докато Иран е с 0 пункта.