Григор Димитров стартира с добра игра и победа на “US Open”!

120 Views

Нашенецът победи Стийв Джонсън с 3:0 сета.

Ето каккво съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Григор Димитров се класира с лекота за втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ – US Open.

Поставеният под номер 17 в схемата Димитров победи с 6:3, 6:2, 6:2 представителя на домакините Стийв Джонсън. Срещата продължи едва 95 минути.

Двамата бяха съперници и в първия кръг на “Уимбълдън”, когато българинът се отказа във втория сет заради контузия. Димитров и Джонсън имат вече девет мача един срещу друг, като балансът е 6:3 победи в полза на българина.

Във втория кръг Григор ще срещне американеца Брендън Накашима или Павел Котов от Русия, а в третия кръг е възможен мач с италианеца Яник Синер. В четвъртината от жребия, в която е Димитров, са още полякът Хуберт Хуркач (номер 8) и испанецът Карлос Алкарас (номер 3).

Българинът сервира изключително силно срещу Джонсън и не допусна нито една точка за пробив.

От своя страна Димитров направи един пробив в първия сет и по два във втората и третата част.

Григор Димитров ще бъде част от седмото звездно издание на Sofia Open”.