- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Футбол

“Лудогорец” създаде доста положения, но победи “Жалгирис” само с 1:0!

489 Views

Първият плейоф за влизане в групите на Лига Европа се игра снощи в Разград.

Единственият гол в двубоя падна във втората минута, когато Кирил Десподов центрира от свободен удар, а Иван Татомирович игра с глава, отбелязвайки си автогол – 1:0!

Осем минути по-късно Тиаго стреля много опасно с глава,  но стражът на гостите изби.

В следващите минути “орлите” удариха две греди, като те бяха дело на Кирил Десподов и Антон Недялков.

През втората част “Жалгирис” тръгна напред и леко затрудни домакините в изнасянето на топката.

В 64-ата минута литовците направиха добра атака. Оливейра развинти Сисиньо по фланга, върна топката успоредно на голлинията, там Антон Недялков се намеси решително.

В 99-ата минута Кирил Десподов можеше да донесе далеч по-голямо спокойствие на тима си  преди реванша,  футболистът от Ловеч излезе сам срещу Гертмонас, но не го преодоля и остави развръзката за след шест дни.

Десподов получи и жълт картон, което означава, че пропуска срещата във Вилнюс.

Същото важи и за Донатас Казлаускас, той си изкара два жълти картона и респективно червен.

Реваншът е на 25 август от 19:00 часа.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com