- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

“ЦСКА-София” елиминира трудно “Сейнт Патрикс”, ще играе с “Базел”!

253 Views

Реваншът, игран в Ирландия завърши 0:2.

“ЦСКА-София” не игра добре, но пък показа много голямо желание, което помогна за победата.

Головете за родния отбор вкараха Маурисио Гарсес с глава и Иван Турицов от дузпа.

Вратарят на “червените – Густаво Бусато, се намеси решително на няколко пъти, като предотврати сигурни голове в своята врата.

“Армейците” се класират напред с общ резултат – 1:2!

След 6 дни тимът на Саша Илич се изправя срещу “Базел”, като двубоите се явяват плейофи за влизане в групите на Лигата на конференциите.

“Левски” отпадна изключително злощастно от турнира, след като загуби от “Хамрун Спартанс” с 1:2 и 1:4 след дузпи, както е известно, първата среща в Малта завърши 0:1.

“Левски” имаше множество ситуации за гол през първото полувреме.

Още в началото Уелтън напредна много добре по крилото и намери Роналдо в наказателното поле, ала последният не уцели топката.

в 35-ата минута Вендерсон Цунами стреля с глава, а вратарят на малтийците –  Бонело, отклони съвсем леко кълбото и то се отби от гредата.

Постепенно гостите тръгнаха напред и в 78-ата минута, когато Райън  Камензули центрира за непокрития Матю Гюламие, който стреля, Николай Михайлов изби с крак, но при добавката Гюламие не сгреши – 0:1.

В 91-ата минута Филип Кръстев изпълни отлично корнер, намери Цунами, а бразилецът се извиси и изравни с глава.

Само секунди след това обаче Николай Михайлов излезе напред при една дълга топка, това се оказа грешно решение, тъй като коженото кълбо попадна в Додо, той върна за Камензули, който реализира на празна врата – 1:2.

В продълженията нямаше чисти голови положения, но си пролича, че “сините” отпаднаха сериозно физически.

При дузпите  Филип Кръстев и Цунами пропуснаха, като техните  изпълнения баха наистина слаби….

“Хамрун” бе абсолютно безпогрешен при шутовете от бялата точка и така отстрани “Левски” от Евротурнирите.