- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

Силен “Левски” победи ПАОК!

277 Views

Двубоят от Лигата на конференциите завърши 2:0!

“Сините” изпратиха дълга топка още в първите секунди, а там Янис Каргас не успя да я изчисти добре. Тя попадна в Уелтън, бразилецът прехвърли елегантно Доминик Котарски и отбеляза за 1:0!

ПАОК отговори в 8-ата минута, тогава Щефан Шваб бе оставен непокрит на дъгата на наказателното поле и шутира, за щастие Николай Михайлов спаси.

В 19-ата минута родният тим организира безупречна атака. Георги Миланов напредна по крилото и намери Билал Бари, той с хубав шут реализира – 2:0!

Докрая на полувремето Янис Каргас стреля опасно с глава – покрай вратата на Михайлов.

Гърците владееха повече топката през първото полувреме, докато “Левски” отговаряше отлично, правейки преса, както и с добро движение по терена.

“Левски” продължи да се брани много успешно през втората част. През нея нямаше чисти голови положения.

Така тимът на Мъри Стоилов има никак нелоша преднина преди реванша в Гърция, който е след седмица.

Малко по-рано “Македония Гьорче Петров” и “ЦСКА-София” направиха много скучен мач, завършил 0:0. Отборът на Саша Илич игра с човек повече цяло второ полувреме, тъй като Матеус Лемос получи втори жълт картон в 45-ата минута. “Червените” ще трябва да търсят задължителен успех на “Армията” в реванша.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter