- АТР, Голям шлем, Тенис

Рафаел Надал показа много воля и победи Новак Джокович в истинска тенис класика!

255 Views

Четвъртфиналът на “Ролан Гарос” продължи малко над 4 часа, завършвайки при резултат – 6:2, 4:6, 6:2, 7:6.

Мачът започна с гейм, който продължи  10 минути, а Рафа го спечели с много дълбоки форхенди,  те затрудняваха Джокович, той бе принуден да започне срещата малко по-предпазливо.

В крайна сметка Надал започна с пробив.

Джокович получи две възможности при 1:2 да върне пробива, но испанецът показа много здрави нерви и не позволи това да се случи.

Сетът завърши – 6:2, като поставеният под №5 успя да вземе подаването на съперника си още веднъж.

Добрата игра на Рафаел Надал не спря дотук, той поведе с 3:0 и във втората част, ала точно тогава   Ноле  взе да играе много по-настървено. Сърбинът завоюва следващите шест гейма, което му позволи да изравни резултата в сблъсъка.

Това ядоса роденият в Майорка тенисист и подобно на първата част, той проби на два пъти подаването на противника, макар това да му костваше много усилия, тъй като двамата играха невероятно качествен тенис.

Рафаел Надал затвори частта при – 6:2.

В четвъртия сет сякаш Надал започна да се изморява, а от това веднага се възползва Джокович, който поведе с 5:2 и бе много близо до вкарването на епичния тенис спектакъл в решителен сет.

Бившият №1 се “събуди” и започна да атакува с  форхенди,    изпратени с изключителна мощ, нещо на което Джокович нямаше отговор.

Така се стигна до тайбрек, в който Надал не свали нивото, въпреки че пропусна три мачбола.

Тайбрекът завърши – 7:4.

Съперник на Рафа в полуфиналите ще бъде Александър Зверев. Германецът победи Карлос Алкарас – 3:1 сета.

При дамите Мартина Тревизан постигна успех над Лейла Фернандес – 2:1.

Кори Гоф пък елиминира в два сета Слоун Стивънс.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Официална Facebook страница на Рафаел Надал