Очаква ни страхотно тенис шоу на “Ролан Гарос” днес.

Започват четвъртфиналите в турнира.

Големият мач на вечерта противопоставя Новак Джокович срещу Рафаел Надал.

Сърбинът влиза в двубоя като фаворит,  тъй като за разлика от Рафа  се намира в отлична физическа форма.

Испанецът потвърди, че всеки следващ  мач  на “Ролан Гарос” може да се окаже последен в неговата кариера, а причината затова е прословутата рядка контузия  на ходилата, която няма лечение!

Днешният сблъсък между Джокович и Надал е №59 в тяхното съперничество, той ще стартира не преди 21:45 часа.

Карлос Алкарас ще се изправи срещу Александър Зверев. Карлито е явен фаворит, но особено в тази фаза изненадите не са изключение.

Вчера отпадна един от топ фаворитите – Стефанос Циципас.

Той загуби от младока Холгер Руне с 1:3 сета.

Руне стана първият датски тенисист, който се класира на четвъртфинал на “Ролан Гарос”.

Марин Чилич напомни  за най-добрите си години, след като разби с 3:0 сета Даниил Медведев, който така и не може да намери играта си, след като прекара травма в гърба.

Напред продължават още: Андрей Рубльов  и Каспър Рууд.

Днешните двубои при дамите са следните:  Лайла Фернандес – Мартина Тревизан, както и Кори Гоф – Слоун Стивънс.

Ига Швьонтек се справи снощи  с китайката Цинвън Джън.

Полякинята загуби първата част – 6:7, но след това Джън получи разтежение  и Световата №1 й даде само два гейма докрая на мача, за да запише 32-ата си поредна победа.

Швьонтек ще има за съперничка на четвъртфинал Джесика Пегула, която надви Ирина-Камелия Бегу.