- Европейски футбол, Италия

“Интер” вдигна Купата на Италия, след като победи “Ювентус”!

145 Views

Мачът завърши 4:2 след продължения.

Още в началото Николо Барела стреля страхотно от над 20 метра и изведе тима си напред, като шутът му влетя в мрежата – 1:0.

Последваха спокойни минути, като Душан Влахович можеше да изравни в средата на полувремето. Сърбинът стреля от малък ъгъл, но Самир Ханданович изби.

В 50-ата минута Алекс Сандро стреля на два пъти, първият опит бе неуспешен, но вторият прати топката в мрежата на “Интер”.

След само 120 секунди обратът бе пълен! Пауло Дибала изведе на чиста позиция Душан Влахович, чийто шут бе спасен, но при добавката резултатът стана 1:2.

В 79-ата минута Един Джеко успя да свали топката с глава за Лаутаро Мартинес, който бе задържан в наказателното поле, последва дузпа, а Хакан Чалханооглу я превърна в гол – 2:2.

В продълженията “Интер” отбеляза още две попадения. В 99-ата минута Иван Перишич реализира нова дузпа, която бе отсъдена за фаул на Матайс де Лихт срещу Стефан де Фрай.

Иван Перишич се разписа още веднъж, той получи чудесено центриране от Федерико Димарко и с прецизно изпълнение сложи точка на спора!