- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Ливърпул” си осигури комфортна преднина срещу “Виляреал”!

124 Views

Тимът на Юрген Клоп победи испанците с 2:0 в първи полуфинал между двата отбора в Шампионската лига.

Мачът мина изцяло под диктовката на домакините, но през първата част “жълтата подводница” се бранеше отлично, като допусна само едно чисто положение пред своята врата.

В средата на първата част Тиаго Алкантара стреля почти  отлично отдалеч,  шутът му обаче се отби от гредата.

През втората част англичаните продължиха да атакуват и в 53-ата минута Садио Мане изведе Джордан Хендърсън на фланга, последният центрира остро, а топката рикошира коварно в Парвис  Еступинян и влетя в мрежата! –1:0!

Буквално в следващата атака Мохамед Салах напредна през центъра и изведе на чиста позиция Садио Мане, който с хубав удар направи 2:0!

Докрая на двубоя голови положения нямаше.

Реваншът е на 3 май.

Както е известно, “Ман Сити” и “Реал” Мадрид изиграха страхотен мач във вторник, завършил 4:3.