- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“ЦСКА-София” оцеля в трилър с дузпи и е първият финалист в “Sesame Купа на България”!

202 Views

“Червените” загубиха с 0:2 в редовното време от “Славия”,  стигна се  до дузпи, в които “армейците”  победиха –  7:6!

Първият мач пък приключи при резултат 2:0 за “ЦСКА-София”.

Двубоят започна с натиск на тима Алън Пардю,  Жорди Кайседо стреля, но Светослав Вуцов изби.

В 8-ата минута Радослав Кирилов направи супер пробив по фланга, пускайки топката успоредно на голлинията, там бе Тони Тасев, който засече отблизо.

Малко след  това Иван Минчев отправи изстрел от над 20 метра и матира Димитър Евтимов – 2:0!

После дойде най-спорната ситуация в мача. Тибо Вион центрира за Жорди Кайседо, той игра с глава, но се оказа, че вратарят на гостите е избил топката от голлинията, въпреки че останаха съмнения за попадение.

През втората част Жорди Кайседо и Йон Бакеро направиха по един сериозен пропуск за двата състава.

В последвалите продължения не се случи нищо интересно.

При дузпите отборите реализираха първите си 5 шанса  а централният бранител на домакините – Мено Кох, изтърва при  6:6, но веднага след това Димитър Евтимов изби шута на Николаевич. Вратарят спаси и удар на Нгуена, с което класира своите на финал!

Другият финалист ще бъде определен от спора между “Левски” и “Лудогорец”. Мачът е утре от 19:00, а първата среща завърши 2:3 за “сините”.