“Ливърпул” разпиля “Манчестър Юнайтед”

190 Views

“Ливърпул” разпиля “Манчестър Юнайтед”.

Мачът от Висшата лига завърши 4:0.

Наставникът на гостите – Ралф  Рангник, започна двубоя с 3-ма централни бранители, което обаче изобщо не помогна на тима му да не  претърпи тежка загуба.

В 5-ата минута Садио Мане подаде прекрасен пас на фланга за Мохамед Салах, той намери с успореден пас на голлинията Луис Диас, а  за него не бе никакъв проблем да отбележи – 1:0.

В 22-ата минута Мане напредна и копна към Салах в наказателното поле, египтянинът веднага шутира и резултатът вече бе 2:0.

Трябва да отбележим, че Диого Далот бе много далеч от Салах в конкретната ситуация, оставяйки му много свободно пространство.

“Юнайтед” опита нещо като  атака в края на първата част, но Маркъс Рашфорд не се справи с овладяването на една дълга топка.

През втората част “Ливърпул” намали леко оборотите, но отбеляза още две попадения, чиито автори бяха Мохамед Салах и Садио Мане.

Така  “Ливърпул”  поне временно се изкачи  на върха във Висшата лига, като отборът има 2 точки аванс пред “Манчестър Сити”, който обаче днес е домакин на “Брайтън”. “Ман Юнайтед” е 6-и в класирането, а шансовете за топ 4 все повече намаляват.