- Европейски футбол, Италия, Футбол

Грамотен тактически “Интер” победи “Милан” и ще играе финал за Купата на Италия

143 Views

Грамотен тактически “Интер” победи “Милан” и ще играе финал за Купата на Италия.

Мачът завърши 3:0 и така “Интер” се класира напред, след като първият двубой завърши 0:0.

В 4-ата минута Матео Дармиан напредна по терена и успя да намери Лаутаро Мартинес, който не се забави и с хубав шут откри – 1:0.

“Милан” започна да се съвзема чак в 30-ата минута,  когато Давиде Калабрия стреля, но Самир Ханданович показа бърза реакция и изби.

Десет минути след това Хоакин Корея изведе на чиста позиция Лаутаро Мартинес, за когото не бе проблем да реализира – 2:0.

В 66-ата минута “Милан” вкара гол, който бе дело на Имаел Бенасер, но малко по-рано в атаката Пиер Калулу игра с ръка и попадение нямаше.

В 83-ата минута Робин Госенс отбеляза още един гол за тима си, след като получи перфектен пас и реализира отблизо.

Другият финалист ще бъде определен от двубоя между “Ювентус” и “Фиорентина”. Първата среща завърши 1:0.