“Лестър” излъга неефективен “Лийдс”

145 Views

“Лестър” излъга неефективен “Лийдс”.

Мачът между двата отбора завърши 1:0.

Гостите бяха далеч по-активният тим на терена, но страхотните изяви на Каспер  Шмайхел позволиха на неговите съотборници да мислят за победа и в крайна сметка Харви Барнс я донесе в 66-ата минута.

Първата ситуация в двубоя бе за “Лийдс”. Даниел Джеймс напредна по крилото и стреля,  шутът му бе блокиран от съперниковия вратар.

“Лисиците” отговориха с шут на Харви Барнс – право в ръцете на Илан Мелие.

Малко по-късно Джак Харисън опита да реализира от малък ъгъл, там обаче Каспер Шмайхел изби чудесно с крак.

През първата част пък домакините използваха дълги топки към Джейми Варди, които не носиха никакъв успех.

В края на първото полувреме Уилфред Ндиди засече центриране от корнер с глава, пращайки топката в обсега на Мелие.

През втората част “Лийдс” направи 3 много сериозни пропуска, а те бяха дело на Рафиня. В два от случаите бразилецът бе отчаян от Каспер Шмайхел. В третия  играчът  не уцели вратата.

Противно на логиката “Лестър” поведе в 66-ата минута. Харви Барнс направи  двойно подаване с резервата в този двубой – Келечи Ихеаначо, след което с технично изпълнение отбеляза  – 1:0!

Докрая на сблъсъка нямаше чисти положения.

Така, “Лийдс” записа пета поредна загуба, като това се случи  в дебюта на Джеси Марш. Тимът е 16-и в класирането, намирайки се много близо до зоната на изпадащите. “Лестър” е 10-ти.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter