Заслужено! “Ботев” Пловдив е “господарят” на Пловдив!

153 Views

Заслужено! “Ботев” Пловдив  е “господарят” на Пловдив!

“Канарчетата” победиха “Локомотив”  с 2:1.

Първото полувреме не бе особено атрактивно, като в началото му Бирсент Карагарен центрира, а Парвис Умарбаев стреля    много неточно и високо над вратата.

Докрая на първата част “Ботев” взе надмощие, като шутове на Емануел Току и Тодор Неделев минаха над вратата.

В 45-ата минута Антоан Бароан изпълни задна ножица, топката попадна в мрежата, ала гол нямаше, тъй като нападателят бе в засада.

В 48-ата минута Венсан Марсел изведе Карагарен, той стреля, но Аргилашки изби класно.

В 56-ата минута вратарят фаулира Умарбаев в наказателното поле,  последва дузпа, която Димитър Илиев изпълни много слабо и топката отиде право в ръцете на Георги Аргилашки.

В 75-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер. Там Виктор Генев се извиси над всички и отбеляза с глава.

Неделев се отчете с още една прекрасна асистенция, той изведе новия нападател Джак Лайн, а последният не сбърка за 2:0!

В последната минута на редовното време Димитър Илиев реализира почетно попадание за тима си, но за повече нямаше време.

“Ботев е 3-ти в класирането на efbet Лига, “Локо” е 8-и.

По- рано днес “Черно море” и “Пирин” завършиха 1:1.

Вчера пък “ЦСКА 1948” надви “Царско село” с 0:2.