Views: 0
Заслужено! „Ботев“ Пловдив е „господарят“ на Пловдив!
„Канарчетата“ победиха „Локомотив“ с 2:1.
Първото полувреме не бе особено атрактивно, като в началото му Бирсент Карагарен центрира, а Парвис Умарбаев стреля много неточно и високо над вратата.
Докрая на първата част „Ботев“ взе надмощие, като шутове на Емануел Току и Тодор Неделев минаха над вратата.
В 45-ата минута Антоан Бароан изпълни задна ножица, топката попадна в мрежата, ала гол нямаше, тъй като нападателят бе в засада.
В 48-ата минута Венсан Марсел изведе Карагарен, той стреля, но Аргилашки изби класно.
В 56-ата минута вратарят фаулира Умарбаев в наказателното поле, последва дузпа, която Димитър Илиев изпълни много слабо и топката отиде право в ръцете на Георги Аргилашки.
В 75-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер. Там Виктор Генев се извиси над всички и отбеляза с глава.
Неделев се отчете с още една прекрасна асистенция, той изведе новия нападател Джак Лайн, а последният не сбърка за 2:0!
В последната минута на редовното време Димитър Илиев реализира почетно попадание за тима си, но за повече нямаше време.
„Ботев е 3-ти в класирането на efbet Лига, „Локо“ е 8-и.
По- рано днес „Черно море“ и „Пирин“ завършиха 1:1.
Вчера пък „ЦСКА 1948“ надви „Царско село“ с 0:2.







