- Бойни спортове, Бокс, Други спортове

Радослав Росенов и Светлана Каменова спечелиха златни медали на Купа “Странджа”!

191 Views

Ето какво съобщи сайтът на родната федерация по бокс:

“Радослав Росенов и Светлана Каменова са новите носители на Купа „Странджа“. Те получиха трофеите от президента на Българска федерация бокс Красимир Инински, с което бе сложен край и на 73-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа.
Двамата бяха отличени, след като спечелиха златните медали в своите категории. Росенов ликува с титлата при 60-килограмовите, след като направи страхотно шоу с всяка от своите срещи. Каменова пък се поздрави с първата позиция при 57-килограмовите. Тя показа нагледно, че се е устремила към върховете на големите международни турнири – европейски и световни първенства.
73-ото издание на Купа „Странджа“ тази година събра 345 боксьори от 36 страни от цял свят. Конкуренцията бе на изключително високо ниво, като специалистите определиха турнира като мини световно първенство. Това се дължи и на факта, че тази година турнирът е със „златен“ статут към Диамантената лига на международната федерация ИБА. Освен това бе осигурен и награден фонд от 200 хиляди долара, разпределен между всички призьори в отделните категории.