- Англия, Европейски футбол, Футбол

“Ливърпул” победи “Челси” в драма с дузпи и спечели “Карабао Къп”

182 Views

“Ливърпул” победи “Челси” в драма с дузпи и спечели “Карабао Къп”.

Двубоят завърши 11:10 при дузпите, като редовното време приключи при резултат 0:0.

Двамата вратари – Едуар Менди и Кийвин Калъхър,  направиха страхотен мач, спасявайки множество положения за гол.

В 68-ата минута “Ливърпул” изпълни пряк свободен удар. Садио Мане свали с глава за Жоал Матип, който реализира, но се оказа, че Върджил ван Дайк влияе на играта с движението си срещу Рийс Джеймс.

“Челси” отговори с попадение, но и то не бе зачетено, тъй като Тимо Вернер бе в засада.

В последните минути на редовното време Едуар Менди отново показа супер класа, като изби удари на Лукас Диас и Върджил ван Дайк.

Стигна се до продължения. В 98-ата минута Н’Голо Канте изведе добре Ромелу Лукаку, белгиецът отбеляза, но той бе в засада, въпреки че тя бе съвсем минимална.

В 119-ата минута Томас Тухел извади Едуар Менди и пусна Кепа Арисабалага с идеята Кепа да помогне на тима си при дузпите.

Стигна се до резултат 10:10.  Положението бе все по-напечено, тъй като зад топката трябваше да застанат двамата вратари. Калъхър  отбеляза с безпощаден шут, но Кепа прати коженото кълбо високо в трибуните и “подари” “Карабао  Къп” на “Ливърпул”.